Białoruska diaspora zaprasza na polskojęzyczną wycieczkę do Fabryki Schindlera w poniedziałek 19 lipca (początek o 10:30).

wycieczka fs - Białoruska diaspora zaprasza na polskojęzyczną wycieczkę do Fabryki Schindlera w poniedziałek 19 lipca (początek o 10:30).

def 300x163 - Białoruska diaspora zaprasza na polskojęzyczną wycieczkę do Fabryki Schindlera w poniedziałek 19 lipca (początek o 10:30).Białoruska diaspora zaprasza na polskojęzyczną wycieczkę do Muzeum „Fabryka Emalia Oskara Schindlera” w poniedziałek 19 lipca (początek o 10:30).

Wystawa jest podróżą w przeszłość. Licencjonowany przewodnik, przedstawiciel diaspory, poprowadzi nas ulicami i placami Krakowa. Najpierw znajdziemy się w mieście sprzed stu lat, później otworzymy ciemną stronę Krakowa – czas okupacji niemieckiej w okresie II wojny światowej. To właśnie w miejscu w którym znajduje się muzeum, a także na terenie pobliskiego getta, rozgrywały się dramatyczne wydarzenia przedstawione w słynnym filmie fabryka s. 300x200 - Białoruska diaspora zaprasza na polskojęzyczną wycieczkę do Fabryki Schindlera w poniedziałek 19 lipca (początek o 10:30).Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. Usłyszycie szczegóły ratowania ponad tysiąca Żydów przez Niemca, biznesmena, członka partii nazistowskiej Oskara Schindlera. Dowiecie się również, co w filmie jest fikcją, a co jest zgodne z prawdą.
Bilety wstępu w poniedziałek są bezpłatne (będą u przewodnika dla każdego uczestnika). Po wycieczce będzie możliwość zostawienia dowolnej kwoty na pomoc represjonowanym Białorusinom. Zapisy są dostępne pod linkiem https://forms.gle/AYHpxBFkDc4ymzP76>>

Z góry dziękujemy!

Białorusini Krakowa
By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!