Connect with us
mammografia mozaika 1080x1080 - Bezpłatne badania mammograficzne w Krakowskiej Mozaice

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Bezpłatne badania mammograficzne w Krakowskiej Mozaice

W dniach 25 i 26 września przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny stanie popularny mammobus. Tym razem firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 lat.

Badania mammograficzne, finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, stanowią istotny element walki z tą chorobą. Regularne badania mammograficzne pomagają zapobiegać i zwalczać raka piersi, który jest jednym z najczęstszych nowotworów u kobiet.

LUX MED wraz z krakowską Mozaiką zapraszają na bezpłatną mammografię, bez konieczności posiadania skierowania lekarskiego.

Programem objęte są Panie w wieku od 50 do 69 lat, które spełniają jeden z dwóch warunków:

  1. Nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
  2. Są w grupie ryzyka, co oznacza, że w rodzinie występował przypadek raka piersi u matki, siostry lub córki, albo Panie te posiadają mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2, a w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie czekać na parkingu galerii handlowej Mozaika w Krakowie (ul. Wielicka 259) w następujących terminach:

  • 25 września (poniedziałek), od 9:40 do 18:50
  • 26 września (wtorek), od 9:30 do 17:00

Aby umówić się na badanie, należy dokonać rejestracji pod numerami telefonów: 58 666 24 44 / 22 338 19 60 lub poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.mammo.pl/formularz

 

Źródło: materiał prasowy

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top