Bezpieczne ferie z Volvo

img 8753 scaled - Bezpieczne ferie z Volvo

Volvo Car PGD Kraków przy al. Powstańców Śląskich kontynuuje prospołeczne inicjatywy idealnie wpisujące się w filozofię szwedzkiej marki. W najbliższych dniach w salonie zostanie zorganizowana akcja „Bezpieczne ferie 2023 – z Volvo Car PGD Kraków”, mająca na celu poszerzanie wieloaspektowej wiedzy na temat dbania o bezpieczeństwo.

Jak docierać do dzieci, aby pamiętały o bezpieczeństwie, nie tracąc przy tym radości ze sportu i zabaw na świeżym powietrzu? Jak nauczyć ich przewidywania niebezpieczeństw, aby w przyszłości mogły ich uniknąć? Jak reagować podczas występującego zagrożenia, zarówno w trakcie trudnych warunków na drodze, jak i na zatłoczonym stoku narciarskim czy na pływalniach i termach pełnych ludzi? Jak pomagać tym, którzy w krytycznym momencie potrzebują pomocy? Krakowski salon Volvo Car PGD zawsze stawia człowieka i jego bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, dlatego chce przekazywać tę wiedzę w trakcie wydarzenia organizowanego w związku z nadchodzącymi feriami.

Otwarte spotkanie dla wszystkich chętnych

p1160587 300x214 - Bezpieczne ferie z VolvoSalon stworzy ku temu okazję już w najbliższą sobotę 21 stycznia w godzinach od 11:00 do 14:00. Udział w zaplanowanym wydarzeniu wezmą m.in. strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, którzy specjalnie z tej okazji przyjadą do salonu wozem strażackim. Jego prezentacja i omówienie wyposażenia będą jedną z atrakcji, które z pewnością zaciekawią najmłodszych uczestników zaplanowanych spotkań. Czego jeszcze można się spodziewać?

Oprócz dokładnego zademonstrowania wozu i sprzętu niezbędnego strażakom do ratowania zdrowia i życia ludzi w sytuacjach zagrożenia, uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak zachowywać się podczas wypadków i pożarów. W trakcie prezentacji na fantomie zobaczą również, jak udzielać pierwszej pomocy. Część spotkania ze strażakami poświęcona będzie kartom ratowniczym w pojazdach – dowiemy się m.in., dlaczego warto je wozić w swoich samochodach, zwłaszcza, jeśli są to nowe modele, niekoniecznie dobrze znane strażakom.

Nie tylko strażacy

p1160641 214x300 - Bezpieczne ferie z VolvoKrakowski salon zadbał o to, aby atrakcji podczas wydarzenia było znacznie więcej. W siedzibie Volvo Car PGD Kraków pojawią się też instruktorzy narciarstwa i pływania. Podczas ich wykładu zgromadzeni będą mogli dowiedzieć się, jakich zasad powinno się przestrzegać w poszczególnych sytuacjach, aby beztroska atmosfera zimowego wypoczynku nikomu nie przyćmiła zdrowego rozsądku. Bardzo często wystarczy bowiem chwila nieuwagi na stoku, w kolejce do wyciągu czy na zatłoczonej pływalni, aby trafić do szpitala czy na pogotowie.

Dlatego podczas spotkania wykwalifikowany instruktor snowboardu i przewodnik wypraw zimowych będzie opowiadał m.in. o tym, jak bezpiecznie ustawiać się w kolejce do wyciągu, a następnie zjeżdżać w sposób niezagrażający zdrowiu – własnemu i innych narciarzy. Będzie można dowiedzieć się, jak powinno się zachować w nieprzewidzianych okolicznościach oraz jak i kiedy można pomóc osobie, która wywróciła się podczas zjazdu, a także co robić, kiedy osoba poszkodowana nie może wykonywać ruchów. Zaprezentowany zostanie również sprzęt narciarski pod kątem jego bezpiecznego użytkowania.

p1160608 300x214 - Bezpieczne ferie z VolvoZ kolei instruktor pływania opowie, jak odpowiedzialnie zachowywać się w wodzie: w jakich odstępach korzystać ze zjeżdżalni oraz jaka powinna być odpowiednia liczba osób w jednym zbiorniku wodnym, aby zabawa była bezpieczna. Jakich zasad przestrzegać, kiedy ktoś zachłyśnie się wodą? Kiedy i jak można udzielać pomocy dzieciom? To tylko niektóre z pytań, na jakie uczestnicy poznają odpowiedzi podczas prelekcji, po której odbędzie się quiz z uzyskanej wiedzy.

Prospołeczne podejście

Jak mówi Sebastian Woźniak, dyrektor Volvo Car PGD Kraków, wszystkie działania podejmowane przez salon łączy jeden wspólny cel: zwiększanie ludzkiego bezpieczeństwa.

– Bez względu na to, czy robimy to poprzez montaż na dachu pasieki, dzięki której pszczoły mogą produkować ekologiczny miód, czy prospołeczne akcje z autorami czytającymi na internetowej platformie swoje książki dzieciom, w ramach akcji „Czytamy z Volvo!”, żeby w jak najmniejszym stopniu rozpraszały one kierowcę w trakcie podróży, czy właśnie w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2023 – z Volvo Car PGD Kraków”. Wszystkie podejmowane przez nas inicjatywy mają za zadanie zwiększanie bezpieczeństwa – na różnych płaszczyznach i różnymi sposobami – zapewnia dyrektor salonu.

Jednocześnie firma już dziś zapowiada, że tego typu kreatywnych inicjatyw ma zaplanowanych na ten rok znacznie więcej. Informacje na ich temat będą pojawiały się w nadchodzących miesiącach.