Connect with us
bajkozofia w zgodzie z natura - BajkoZofia | W zgodzie z naturą - spotkanie i warsztaty

Kraków Pisze

BajkoZofia | W zgodzie z naturą – spotkanie i warsztaty

5 listopada, godz. 11:00
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Zapraszamy na warsztat filmowo-ekologiczno-plastyczny z Moniką Tomaszewską z kolektywu Siostry Rzeki – W zgodzie z naturą.

Będziemy rozmawiać, rysować, brudzić ręce w ziemi i zastanawiać się o czym myślą kwiaty.

Czy to możliwe, że to właśnie dzieci wiedzą najwięcej o ochronie środowiska? Okazuje się, że tak! Traktują planetę Ziemię jak swój jedyny, ukochany dom, o który należy dbać. Rośliny, zwierzęta, leśne duszki w naturalny sposób stają się ich przyjaciółmi, o które będą walczyć całą mocą dziecięcej przyjaźni. Ich działania motywują i dodają odwagi, a małe kroki mają wielkie znaczenie. Porozmawiamy o tym, czy dzieci czują związek z przyrodą, czy jest to coś czego się dopiero uczą. Jak mogą wspierać działania związane z ekologią i czy istnieje dziecięcy aktywizm ekologiczny.

W programie:

  • Warsztat podczas którego każde dziecko zasadzi swoją roślinkę, dowie się ciekawych rzeczy o tym, co rośliny próbują nam powiedzieć, i jak po powrocie do domu dalej opiekować się nimi.
  • W części artystycznej dzieci wykonają mini transparenty ekologiczne, będące dopełnieniem działań warsztatowych.
  • Na koniec dzieci otrzymają ilustrowany list od natury, z którego dowiedzą się, co dalej robić, żeby ich rośliny były szczęśliwe, jak je przesadzać, pielęgnować i w jakim środowisku rozwijają się wolniej a w jakim szybciej.
  • Przewidujemy również konkurs i nagrody w postaci książek.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe: b.szymanska@sckm.krakow.pl

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top