Arcybiskup Krakowski Marek Jędraszewski apeluje o liczne wzięcie udziału w Wyborach Prezydenckich

archidiecezja krakowska marek jedraszewski - Arcybiskup Krakowski Marek Jędraszewski apeluje o liczne wzięcie udziału w Wyborach Prezydenckich
Read Time:1 Minute, 49 Second

– W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, abyście w najbliższą niedzielę, jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich – napisał abp Marek Jędraszewski w Apelu do wiernych Archidiecezji Krakowskiej o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich. Metropolita krakowski apeluje o opowiedzenie się za kandydatem, „którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci”.

Apel arcybiskupa metropolity krakowskiego
do wiernych Archidiecezji Krakowskiej

o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich

„Mówię tak, jak mówię, ponieważ to jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry!”. Tak przejmująco wyrażał swą miłość do Polski św. Jan Paweł II Wielki w 1991 roku w Kielcach, w czasie swojej IV Pielgrzymki do Ojczyzny. W jej trakcie z wielką mocą głosił wszystkim swoim rodakom, że prawdziwą i autentyczną wolność, w wymiarze zarówno indywidualnym, jak i narodowym, można budować jedynie na tym fundamencie, jakim jest Dekalog. Przez całe swe życie święty Papież wiernie służył Bogu, Kościołowi i Polsce, domagając się, aby jej dzieje nigdy nie toczyły się – jak pisał w poemacie Myśląc Ojczyzna… – „przeciw prądowi sumień”.

Drodzy Siostry i Bracia!

W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, także osoby starsze, które dobrze pamiętają czasy walki z Kościołem i jego nauczaniem, abyście w najbliższą niedzielę, 12 lipca br., jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich i zgodnie z właściwie ukształtowanym sumieniem opowiedzieli się za tym kandydatem na urząd prezydenta RP, którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci.

Niech św. Jan Paweł II Wielki, którego stulecie urodzin obchodzimy w tym roku, będzie dla Was wszystkich natchnieniem we wspólnym zmaganiu o autentyczną wolność. Wolność bowiem „stale trzeba [na nowo] zdobywać, [gdyż] nie można jej tylko posiadać” (por. Karol Wojtyła, Myśląc Ojczyzna…).

Z serca Was, Drodzy Siostry i Bracia, błogosławię

† Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kraków, 7 lipca 2020 roku

thumbs up - Arcybiskup Krakowski Marek Jędraszewski apeluje o liczne wzięcie udziału w Wyborach Prezydenckich 0 thumbs down - Arcybiskup Krakowski Marek Jędraszewski apeluje o liczne wzięcie udziału w Wyborach Prezydenckich 0
happy - Arcybiskup Krakowski Marek Jędraszewski apeluje o liczne wzięcie udziału w Wyborach Prezydenckich
Happy
0 %
sad - Arcybiskup Krakowski Marek Jędraszewski apeluje o liczne wzięcie udziału w Wyborach Prezydenckich
Sad
0 %
excited - Arcybiskup Krakowski Marek Jędraszewski apeluje o liczne wzięcie udziału w Wyborach Prezydenckich
Excited
0 %
sleepy - Arcybiskup Krakowski Marek Jędraszewski apeluje o liczne wzięcie udziału w Wyborach Prezydenckich
Sleppy
0 %
angry - Arcybiskup Krakowski Marek Jędraszewski apeluje o liczne wzięcie udziału w Wyborach Prezydenckich
Angry
0 %
surprise - Arcybiskup Krakowski Marek Jędraszewski apeluje o liczne wzięcie udziału w Wyborach Prezydenckich
Surprise
0 %

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Sierpień 2020
Wrzesień 2020
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej