Architektura sztuki. Postać – Podobizna – Portret

sdc4647 800x500 - Architektura sztuki. Postać – Podobizna – Portret

W poniedziałek 28 listopada w Galerii “Kotłownia” na Politechnice Krakowskiej odbył się wernisaż wystawy pt. “Architektura sztuki. Postać – Podobizna – Portret”. W tym roku jest to już ósma wystawa z corocznego cyklu pt. ”Architektura Sztuki”, która obejmuje współpracę między Związkiem Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego, a władzami Politechniki Krakowskiej. Pomysłodawczynią cyklu, jak i coroczną kuratorką jest Joanna Banek.

sdc4574 - Architektura sztuki. Postać – Podobizna – Portret

Tym razem hasło wystawy to “Postać – Podobizna – Portret”, w związku z czym prace zaproszonych artystów odnoszą się do motywu człowieka w sztuce. Motyw ten towarzyszy nam niezmiennie od czasów starożytnych, aż po współczesność.

sdc4614 - Architektura sztuki. Postać – Podobizna – Portret

Dzieła przedstawione na wystawie to nie tylko portrety, ale przede wszystkim ludzkie historie, które wypełnione są wieloma emocjami, jak i różnorodną kolorystyką, która tworzy kontrast umiejscowionych obok siebie prac. To właśnie tutaj każdy z nas znajdzie coś dla siebie i odkryje najgłębiej skrywane wnętrze.

sdc4575 - Architektura sztuki. Postać – Podobizna – Portret

 

W skład wystawy wchodzą prace ośmiorga artystów: Michała Bacy, Beaty Bigaj, Iwo Birkenmajera, Krystyny Bochenek, Bogdana Klechowskiego, Agaty Lis, Lucyna Patality oraz Izabeli Sak.

Wystawę oglądać możemy do 12 stycznia 2023r.
Adres: Galeria “Kotłownia”, Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24.
Zdjęcia: Vladimir Milanov, tekst: Dominika Magdalena Mąka.

sdc4590 - Architektura sztuki. Postać – Podobizna – Portret

By Vladimir Milanov