Connect with us

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

5. urodziny Krakowskiego Teatru VARIÉTÉ

Krakowski Teatr VARIÉTÉ zaprasza w dniach 25-31 maja do wspólnego świętowania swoich 5. urodzin. Jubileuszowe atrakcje, chociaż przeniesione do wirtualnego świata, dostarczą nie tylko zabawy, ale będą również okazją do opowieści o początkach musicalowej sceny VARIÉTÉ.

                Jako najmłodszy w Krakowie, Teatr VARIÉTÉ rozpoczął swoją działalność w 2015 roku premierą musicalu „Legalna Blondynka”. Barwne, dynamiczne show z udziałem 30 aktorów i tancerzy wyreżyserował Janusz Józefowicz, a w tytułowej roli wystąpiły: Barbara Kurdej-Szatan i Natasza Urbańska. Spektakl w ciągu dwóch lat i 91 pokazów zyskał sympatię ponad 24 tysięcy widzów.

                Od daty pierwszego spektaklu Krakowski Teatr VARIÉTÉ zaprezentował na swojej scenie 10 premier teatralnych, w tym trzy muzyczne na licencjach zagranicznych agencji (również z Broadwayu) zarządzających prawami autorskimi na całym świecie. Na widowni teatru gościło już ponad sto tysięcy widzów uczestniczących w blisko sześciuset wydarzeniach — spektaklach repertuarowych, wieczorach kabaretowych, koncertach, czy rewiach. Wśród twórców współpracujących z Teatrem jest m.in. Wojciech Kościelniak, niezwykle ceniony przez krytyków i widzów reżyser spektaklu „Chicago”, który 27 maja na facebookowym profilu Teatru opowie o przygotowaniach do nowej, jesiennej premiery musicalu „Pretty Woman”. Specjalnym wydarzeniem będzie także rozmowa z pomysłodawcą Krakowskiego Teatru VARIÉTÉ i reżyserem m.in. takich spektakli jak „Dziewczyna z plakatu” i „Powróćmy do tamtych lat” — Januszem Szydłowskim. 29 maja na facebookowym profilu Teatru dyrektor Krakowskiego Teatru VARIÉTÉ, nie szczędząc humorystycznych anegdot, przybliży tajniki swojej pracy oraz historię powstania Teatru.

Ponadto, warto będzie także wybrać się na wirtualne zwiedzanie wystawy grafik stworzonych przez jednego z najsłynniejszych polskich plakacistów — Andrzeja Pągowskiego. Zwiedzając ekspozycję online, będzie można dowiedzieć się, jak powstawały plakaty stworzone do spektakli VARIÉTÉ. Szereg atrakcji przewidziano również w mediach społecznościowych Teatru.

Szczegóły 5. urodzin VARIÉTÉ: https://www.facebook.com/events/275529866971330/

Profil Krakowskiego Teatru VARIÉTÉ na Facebooku: https://www.facebook.com/krakowskiteatrvariete/

Profil Krakowskiego Teatru VARIÉTÉ na Instagramie: https://www.instagram.com/teatrvariete/

Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top