23 stycznia 2022 r. zapraszamy na spektakl teatralny towarzyszący wystawie szopek krakowskich w przestrzeni miasta.

krakow 1 800x500 - 23 stycznia 2022 r. zapraszamy na spektakl teatralny towarzyszący wystawie szopek krakowskich w przestrzeni miasta.

Kolędowanie Wokół szopki: Miasto – Odnowa
Start o godzinie 14:00

Rezerwacje: kbfbilety.krakow.pl od godziny 12:00 w dniu 20.01.2022 r. (czwartek)

Teatralny spektakl zainspirowany został tradycyjnym przedstawieniem jasełkowym z wykorzystaniem kukiełek, występujących na szopkowej scenie. Będzie to swoisty eksperyment twórczy, w którym postaci wywodzące się z kultury ludowej wkraczają w przestrzenie współczesnego, a także historycznego Krakowa. Staną się mediatorami między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, między światem wspólnoty a światem zewnętrznym, z którego pochodzą wróżby szczęścia, ale i niepowodzenia.  

Podążając za Aniołem, Diabłem, Żydem, Żołnierzem i Śmiercią, zatrzymamy się w charakterystycznych punktach miasta. Przyjdziemy z kolędą, by ujarzmić niechciany chaos oraz by zapanowały spokój i dostatek!

Reżyseria: Julia Lizurek (Muzeum Krakowa)
Dramaturgia, koordynacja projektu i konsultacje merytoryczne: Katarzyna Chodoń
Maski: Katarzyna „Norka” Niedźwiecka
Muzyka na żywo: Żaneta Seweryn, Arkadiusz Szałata
Występują: Irena Bukita, Karolina Motwicka, Olga Pastore, Sylwia Prokop, Ewa Silberman

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!